Dietetyk od kuchni I- jak wygląda praca dietetyka?

Dietetyk od kuchni I- jak wygląda praca dietetyka?

Postanowiłam trochę Wam przybliżyć moją pracę i rozwiać wątpliwości, jakie mogą Was trapić przed podjęciem współpracy. Myślę, że na ten temat zrobię krótki cykl wpisów, zacznę od przedstawienia Wam kulis mojej pracy.

 

Jak wygląda moja praca?

 

Myślę, że całość pracy jaką wykonuję mogę podzielić na trzy obszary:

  • Konsultacje indywidualne
  • Przygotowywanie zaleceń i jadłospisów
  • Social media i inne

 

Konsultacje indywidualne

Konsultacje które z Wami przeprowadzam trwają około 60 minut (pierwsza) lub 30 minut (kontrolna). Zajmuje to około 20% mojego czasu pracy. Wliczam w to również wcześniejsze zapoznanie się z przesłanymi wywiadami żywieniowymi oraz wynikami badań, bo jak wiecie, przed każdą konsultacją proszę o ich przesłanie i tak, naprawdę je wcześniej czytam i analizuję tak aby wyciągnąć z konsultacji 100% i dowiedzieć się jak najwięcej. W kolejnym wpisie opiszę Wam jak taka konsultacja ze mną wygląda, czy jest się czego bać przed wizytą u dietetyka, czy dieta musi być droga i niesmaczna.

 

Przygotowywanie zaleceń i jadłospisów

Zajmuje to około 40% mojego czasu, pamiętajcie, że na przygotowanie zaleceń i jadłospisu na 28 dni dla jednej osoby przeznaczam około 5 godzin. Czy to dużo, czy mało, oceńcie sami. Dlatego też na materiały ode mnie czeka się kilka dni. Zalecenia przygotowuje od razu w całości, z jadłospisami jest różnie- przyznaję się. Nie wynika to z braku wiedzy, a wyłącznie dla Waszego dobra i urozmaicenia w jadłospisie. Jak tylko brakuje mi pomysłów na posiłki, przechodzę do innego zadania i wracam do jadłospisu ze świeżą głową, dzięki temu mogę spojrzeć na proponowane przeze mnie dania z innego punktu widzenia i zawsze skutkuje to czymś nowym i smakowitym w jadłospisie.  Wszystkie jadłospisy jakie układam w ramach współpracy indywidualnej są personalizowane pod Wasz stan zdrowia, cele oraz preferencje smakowe. Wyznaję zasadę, że dieta to nie kara.

 

Social media i inne

Jest to kategoria w której znajduje się prowadzenie bloga, facebooka, instagrama oraz odpowiadanie na e-maile. Do tego dochodzi działalność marketingowa na różnych płaszczyznach, pisanie artykułów dla osób z którymi współpracuję oraz prowadzenie gabinetu. Staram się być aktywna w mediach społecznościowych i udostępniać Wam wartościowe treści, zarówno te przygotowane przeze mnie jak i przez innych dietetyków. Ten obszar mojej pracy zajmuje równie dużo czasu co przygotowywanie planów żywieniowych, co może być dla niektórych zaskoczeniem. Chcę abyście mogli czerpać z moich kanałów bardzo dużo darmowej wiedzy i zwiększali swoją świadomość dotyczącą żywienia i diety. Pracuję również nad nowymi projektami dzięki, którym mogłabym docierać do Was w nowej, ciekawej formie.

 

A co z rozwojem, szkoleniami?

Ten obszar, mimo, że jest ściśle związany z pracą, rozwijam w czasie wolnym. Dietetyka jest moją pasją i z przyjemnością poświęcam wolne dni na wartościowe szkolenia czy słucham podcastów w trakcie podróży. Świetną sprawą jest słuchanie podcastów w trakcie sprzątania, szczególnie polecam to osobom, które tak jak ja, nie przepadają za pucowaniem mieszkania.

 

W następnym wpisie chciałabym odpowiedzieć na pytania i wątpliwości dotyczące konsultacji indywidualnych. Często pytacie mnie jak to wygląda, czy dieta musi być droga i czasochłonna, czy koniecznie w diecie muszą być koktajle i wiele innych. Jeśli masz jakieś pytanie, śmiało, napisz je w komentarzu, a odpowiedź znajdziesz w kolejnym poście.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *